Haber

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Çankaya Otoparkı ve Alışveriş Merkezi’nin Tahliye Kararını Eleştirdi

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Parçalı Çankırı, esnafın tahliye kararını Çankaya katlı otoparkı ve alışveriş merkezinin deprem oluşturacak kadar güçlü olmadığı gerekçesiyle eleştirdi.

İkiçeşmelik semtindeki Çanka katlı otopark ve alışveriş merkezinde esnafla buluşan Çankırı, şikayet ve talepleri dinledi.

Çankırı, burada yaptığı açıklamada, 30 Ekim 2020 İzmir depremi sonrası İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, söz konusu binanın depreme karşı dayanıklı olmadığı yönünde tutanak tuttuğunu bildirdi.

Çankırı dedi ki:

“Gerek Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz, gerekse Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız profesyonel bir şirkete çekirdeklerini tekrar aldıracağız. Gerçek bir sorun varsa hepsi bizim için çok değerli. kişinin burnu kanıyor. Tahliye edilecek tabi ki. Bu kadar insanı tahliye ediyor.” Fiziksel koşullarını hazırlamadan tahliye ederseniz bunun kötü niyetli olduğunu düşünüyoruz.”

Çankırı, esnafın binanın sallanacak kadar sağlam olduğunu öne sürdüğünü, otopark çalışmaları devam ederken esnafı tahliye kararını yerinde görmediklerini söyledi.

haber-vezirkopru.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu