Teknoloji

Apple Vision Pro Demonte: Cihazın İçi Siyah Aynadan Çıkmış Gibi Görünüyor [VİDEO]

Vizyon Pro İlk iPhone’un piyasaya sürülmesinden bu yana Apple’ın en ‘yenilikçi’ ürünü olduğunu söylemek yanlış olmaz. Devrim niteliğinde diyebileceğimiz bu cihaz henüz ilk aşamada olmasına rağmen bizi suskun bırakıyor.

Ancak son teknoloji eserlere bakıldığında bu yöntem Onarılabilirlik ve kesim değişimi kolaylığı gibi konuları görmezden geliyoruz. ABD merkezli telefon tamir platformu iFixit, bu soru işaretini ortadan kaldırmak amacıyla Apple Vision Pro’yu parçalarına ayırdı. iFixit, Vision Pro’yu “Apple’ın en karmaşık donanımı” olarak tanımladı.

Cihazın derinliklerinde yer alan Apple mühendisliği dudak uçuklatıyor.

Bu kadar karmaşık bir cihaza ait tüm detaylar tek bir görüntüye sığamayacağı için söz konusu görüntü yalnızca Vizyon Pro 3 katmanlı ekranıyla ilgili. İnsan gözünü yansıtan bu ekranlar, dışarıdakilerin bakış açısına göre dengeli bir 3D efekti yaratıyor. Bu özellik için iFixit sorunlara neden olacakPek çok potansiyel başarısızlık noktasının bulunduğunu söylüyor.

Kafadaki bu hassas noktalara ulaşmak kolay olmadığından Vision Pro hem sökülmesi hem de tamiri zor bir cihazdır. Cihazdan pek çok vida, bant ve plaka çıkarken Apple, bazı kısımlarda tasarım detaylarıyla sonunun kaçırılmayacağından emin.

iFixit CEO’su Kyle Wiens’in gönderisi aynı zamanda Vision Pro’nun harici ekranlar olmadan görüntülendiğinde nasıl göründüğünü de gösteriyor. Oldukça korkutucu, değil mi?

Vision Pro’nun parçalanma görüntülerini buradan izleyebilirsiniz:

AppleTrack YouTube kanalı da yakın zamanda Vision Pro’nun dayanıklılığını test etti. Aşağıdaki içeriğimizde bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu