Haber

Beşiktaş Meydanı’ndaki Trafik Yoğunluğu Tepkilere Neden Oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beşiktaş Meydanı’nın çevre düzenlemesi nedeniyle oluşan trafik yoğunluğu, sürücü ve esnafın tepkisine neden oldu.

Beşiktaş’ta devam eden proje kapsamında meydandaki kavşağın kaldırılması, otobüs duraklarının yeniden konumlandırılması ve alanın yeniden düzenlenmesi bölgedeki trafik yoğunluğunu artırdı. Bu duruma minibüs, minibüs ve taksiciler, esnaf ve bazı vatandaşlar tepki gösterdi.

Dolmuş şoförü Olcay Sırma çevre düzenlemesini eleştirerek meydanın daha kullanışlı olması gerektiğini söyledi.

Projenin yeniden değişeceğini duyduğunu belirten Sırma, “Otobüsler yolun ortasında yer kaplıyor. Meydan düzenlemesinden sonra trafik daha da yoğunlaştı.” söz konusu.

Taksici Mehmet Latife de çevre düzenlemesi kapsamında yapılanları gerçek bulmadığını belirtti. terimleri kullandı.

“Puzzle oynuyorlar”

Minibüs şoförü İsmail İnal, trafik yoğunluğu nedeniyle Yıldız’dan Beşiktaş Meydanı’na gelemediğini, yolun bu kısmının 28 dakika sürdüğünü söyledi.

Çalışmaların farklı yerlerde devam ettiğini belirten İnal, “Aşağı yukarı çalışıyorlar. Bulmaca oynuyorlar. Biri yapıyor, biri bozuyor. Yapacak bir şey yok.” dedi.

Esnaf Aykut Oğuzhan Kara, Beşiktaş Meydanı’ndaki Sinan Paşa Camii önündeki trafik ışıklarında yayaların çok uzun süre beklediğini belirterek, “Trafik ışığı kaldırılsın ve trafik akışı hızlandırılsın. Üst geçit yapılırsa çok sevinirim.” söz konusu.

Barbaros Bulvarı’nda çok fazla trafik ışığı olduğunu belirten Kara, iş yerine arabayla geldiği için her sabah meydandaki trafiği çekmek zorunda kaldığını söyledi.

“Bu trafik Beşiktaş’a yakışmıyor”

Projeye tepki gösteren vatandaşlardan Alaattin Akçay, ana arterin kesilmesinin yanlış olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Beşiktaş’ın en güzel yerinde en işlek caddesi kesilmez. Bu trafik Beşiktaş’a gerçekten yakışmıyor. 35 yıldır Beşiktaş’ta yaşıyorum, esnafım. Tamam her şey yapılırsa çok güzel ama ben böyle bir proje görmedim. Kesinlikle yanlış proje. Ana yolu kestiler, burası otogar değil Beşiktaş Meydanı. Bu Anadolu’ya, Doğu’ya giden bir şey değil. Bu meydanı otogara çevirmişler, bu yanlış.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu