Haber

Gültan Kışanak, cenazenin ardından Elazığ’dan ayrıldı

ELAZIĞ – 30 Ekim 2016’dan bu yana Kandıra Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak’ın ablası Zeynep Özer dün hayatını kaybetti. Kışanak’ın cenazeye katılmak için yaptığı başvuru kabul edildi ve Kışanak bugün Elazığ’a getirildi.

Kışanak’a çok sayıda jandarma eşlik etti. Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki Ehlibeyt Cemevi’ne gelen Kışanak, burada taziyelerini kabul etti.

Cenazeye Yeşil Sol Dersim Milletvekili Ayten Kordu, eski HDP Dersim Milletvekili Alican Ünlü ve çok sayıda partili katıldı. Cenazeye katılanlar arasında eski Diyarbakır Barosu Başkanı ve Kışanak’ın avukatı Cihan Aydın da yer aldı.

Cemevindeki programın ardından cenaze Güneş’in köyüne götürüldü. Burada kılınan cenaze namazının ardından Zeynep Özer, aile mezarlığına defnedildi. Kışanak, defin işlemlerinin ardından anne, baba ve diğer aile büyüklerinin mezarlarını ziyaret etti. Kısanak, taziyelerini kabul ettikten sonra ailesi ve arkadaşlarıyla vedalaştı. Kışanak, askerler tarafından taziye amacıyla Kandıra Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

Güneş köyünde kılınan cenaze namazının ardından Zeynep Özer, aile mezarlığına defnedildi.

BÖBREK YETMEZLİĞİ NEDENİYLE TEDAVİ GÖRDÜ

Kışanak’ın ablası Zeynep Özer, böbrek yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü Elazığ’daki hastanede yaşamını yitirdi. Avukatları, Kışanak’ın cenazeye katılması için başvuruda bulunmuştu.

Kışanak, 7 Ağustos 2021’de babasının cenazesine katıldı ve daha sonra ağabeyi Cumali Özer’i kaybetti. Pazartesi günü görülen Kobanê duruşmasına SEGBİS prosedürüyle bağlanan Gültan Kışanak, ablasının rahatsızlığı nedeniyle mahkemeye mazeret göstermek istedi. Ancak mahkeme heyeti, ablasının hastalığına bir mazereti olup olmadığını belirtmediğini belirterek konuşmasını kesti. Heyet daha sonra SEGBİS ile ilişkisini kapatarak Kışanak’ın açıklama yapmasını engelledi. (DUVAR)

haber-karaburun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu