Haber

İçişleri Bakanı: Şırnak’ta 5 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şırnak’ın Uludere ilçesi kırsalında jandarmanın düzenlediği operasyonda 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Şırnak İl Jandarma Komutanlığı’nın yürüttüğü istihbarat çalışmaları ve J-SİHA’ların hava keşif takviyesi sonucunda, bir grup teröristin bölgeye sığındığının belirlendiğini bildirdi. Şırnak’ın Uludere ilçesinde operasyon başlatıldı.

Van Jandarma Asayiş Kolordu ve Şırnak Jandarma Bölge Komutanlıkları komutasında, Şırnak İl Jandarma ve Beytüşşebap Jandarma Komando Alay Komutanlıklarının Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları ve J-‘nin ateş takviyesi ile “Şehit Jandarma Binbaşı İsmail Can Akdeniz Harekatı” icra ettiğine dikkat çekilerek, SİHA’lar, Yerlikaya’nın “Jandarma” operasyonuna Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Komando Timlerinin katıldığı operasyonda, 5 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi. Operasyon devam ediyor. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayan Jandarmamızı tebrik ediyorum. Terör bitene kadar mücadelemiz kesintisiz devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

kumruhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu