Haber

İstanbul Beylikdüzü’nde ‘afetlere hazırlık’ eğitimi

İSTANBUL (İGFA) – Beylikdüzü Belediyesi, 12 Kasım Afet Eğitim Hazırlık Günü kapsamında, afetlere hazırlık eğitim programı düzenledi.

Akut Vakfı Lideri Nasuh Mahruki ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Pelin Pınar Giritlioğlu’nun konuşmacı olduğu programa, Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, sivil toplum kuruluşları gönüllüleri, muhtarlar ve meclis üyeleri izleyici olarak katıldı.

Marmara Mahallesinde bulunan Beylikdüzü Afet ve Acil Durum İdare Merkezi’nde gerçekleşen programda ayrıyeten birinci yardım ve arama kurtarma eğitimleri de verildi.

Eğitimlere katılanlara birinci yardımdan arama kurtarmaya, gönüllülük eğitiminden farkındalık eğitimine kadar birçok hususta bilgilendirme yapıldı.

Eğitime katılan Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Yerel yönetimle merkezi idarenin uyum içinde çalıştığı bir işbirliği istiyoruz. Afetin siyasi partisi olmaz. Bunu anlasak bütün sorunları çözeriz. Örnek bir şehircilik felsefesi çıkarmaya hevesliyiz. Bunu da ancak Beylikdüzü’nde çıkarırız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu