Ekonomi

Kısa vadeli Bitcoin sahipleri kar için satış yapmaya başladı

Bitcoin (BTC) için kısa vadeli görünüm oldukça iyimser, çünkü kripto para biriminin kısa vadeli sahipleri madeni paraları karlı bir şekilde satıyor.

Blockchain analitik firması Glassnode’a göre, kısa vadeli sahiplerin (STH) kazançtan getiriye (SOPR) yedi günlük hareketli ortalaması yakın zamanda 1’i aştı.

Blockware Solutions analistleri haftalık bültenlerinde “Kısa bir madeni para kaybından sonra, STH-SOPR oranı 1’in üzerine çıktı.”sözlerini kullandı.

1’den yüksek bir SOPR, piyasadaki kısa vadeli sahiplerin karlı bir şekilde satış yaptığı anlamına gelir. 1’in altındaki değerlerin kapitülasyonu ve 1’lik bir fiyat, kısa vadeli süreçlerde bir kırılma olduğunu gösterir.

SOPR, zincir üstü süreçler aracılığıyla aktarılan tüm madeni paraların kârını belirlemek için harcanan gelirin (UTXO) gerçekleşen dolar değerinin gelir elde etme değerine bölünmesiyle hesaplanır. Kısa vadeli SOPR, madeni paralarını 155 günden daha az tutan cüzdanları hedefler.

Geriye dönüp bakıldığında, boğa piyasalarında STH SOPR değerlerinin 1’in üzerinde kaldığı görülüyor. Ayrıca 1 civarındaki alan boğa koşularında dayanak noktası oluyor.

STH SOPR, bu yılın Ocak ayında 1’in üzerine çıkarak yükseliş trendinin tersine döndüğünün sinyalini verdi. CoinDesk verilerine göre bitcoinBu yıl %68’in üzerinde arttı ve kripto para birimi şu anda yaklaşık 27.900 dolardan işlem görüyor.

Uzun vadeli Bitcoin sahipleri ise bir ay önce kâr etti ve bu da önümüzde büyük bir yükseliş olacağını gösteriyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu