Haber

Koçarlı Belediyesi 5 Bin Kişiye Aşure İkramiyesi

Koçarlı Belediyesi, Belediye Hizmet Binası önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda 5 bin kişiye aşure ikram etti.

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneği olan Muharrem ayı münasebetiyle Koçarlı Belediyesi tarafından Aşure hayırseverliği düzenlendi. Koçarlı Cumhuriyet Meydanı Belediye Binası önünde gerçekleştirilen aşure hayrına AK Parti İlçe Başkanı Ümit Özdemir, MHP İlçe Başkanı Mustafa Ali Memiş, Kent Konseyi üyeleri, Daire Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gerçekleşen aşure hürmetine Önder Kaplan ve protokol vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram ederek Muharrem ayının hayırlara vesile olmasını diledi.

Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan özel günlerde bereketli hayırların ve Aşure Yardımı gibi anlamlı toplantıların çok değerli olduğunu belirten Önder Kaplan, “Muharrem, İslam tarihi açısından çok önemli olayların yaşandığı bir aydır, ancak aynı zamanda dayanışma ve dayanışmayı da temsil eder. Güzelliklerin de, ızdırapların da şahidi o kadar mübarek bir aydır ki”Kardeşliğimizi pekiştirmek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için bir ayda Aşure kermesi düzenledik. Bereket, refah ve dayanışmanın simgesi olan Aşure etkinliğimize katılan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi, hayırlarımızı daim kabul etsin” dedi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu