Haber

Manisa jandarması trafik kazası mağdurlarını unutmadı

Manisa Vilayet Jandarma Komutanlığı grupları, Dünya Trafik Kazası Mağdurları Günü’nde Kula ilçesinde trafik kazası mağduru aileleri ziyaret etti.

Trafik kazası mağdurlarına dikkat çekilmesi gayesiyle her yıl kasım ayının 3. pazar gününe denk gelen “Dünya Trafik Kazası Mağdurları Günü” kapsamında aktiflik düzenleyen jandarma grupları, vilayet merkezi ile ilçelerde trafik kazası sonucu kendisi ya da ailesi ziyan görmüş şahıslarla bir ortaya geldi.

Ziyaretlerde trafik kazalarının yol açtığı hasarların boyutuna dikkati çeken jandarma grupları, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının önüne geçilmesi, toplum şuuru ve farkındalık oluşturulmayı amaçladı.

Kula’nın kırsal Körez Mahallesi’nde geçen yılki motosiklet kazasında 17 yaşındaki oğulları Enes Çırak’ı kaybeden Osman ve Fadime Çırak çiftini ziyaret eden jandarma takımları, trafik kazalarında insan faktörünün belirleyici olduğunu ve emniyet kemeri kullanımının, kask takmanın ve traktörlerde kabin bulundurulmasının vefatları ve yaralanmaları azaltacağını vurguladı.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ünal Erdemir, trafik mağdurlarına yaptıkları ziyaretlerle vatandaşları trafikte daha hassas hale getirmeyi çabaladıklarını söyledi.

Baba Osman Çırak da geçen yıl oğlunu kaybıyla büyük acı yaşadıklarını lisana getirerek, gençlere motosiklet kullanırken kask takmalarını önerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu