Haber

MSB duyurdu! 1 haftada 82 terörist etkisiz hale getirildi

Türkiye’nin terörle mücadelesi kırsalda ve kent merkezlerinde devam ediyor.

Örgüt mensupları birer birer etkisiz hale getirilirken, mağaralar ve barınaklar da yok ediliyor.

Bu kapsamda Milli Savunma Bakanlığı düzenlediği basın toplantısında son durum hakkında bilgi verdi.

“Geçtiğimiz hafta 82 terörist etkisiz hale getirildi”

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanı Tuğamiral Zeki Aktürk, şu ifadeleri kullandı:

“Başta PKK/KCK/PYD-YPG, DEAŞ ve FETÖ terör örgütleri olmak üzere her türlü tehdide ve tehlikeye karşı kesintisiz ve başarılı bir şekilde yürütülen operasyonlarla son bir haftada Irak’ın kuzeyi ve Suriye’nin de aralarında bulunduğu 82 kişi etkisiz hale getirildi. 1 Ocak 2023.” Şu ana kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 478’e ulaştı. Yine bu hafta Habur’daki sınır karakolumuza 3 PKK’lı terörist teslim oldu. “Teröristlerin tek çıkış yolu Türk adaletine teslim olmaktır.”

“Taciz ve saldırılarına anında ve aynı şekilde karşılık verildi.”

Bölücü terör örgütünün Suriye uzantısının taciz ve baskın girişimlerinin devam ettiğini hatırlatan Aktürk, şöyle konuştu: “Bu saldırılara da gereken yanıt veriliyor. Nitekim geçtiğimiz hafta 17 taciz ve saldırı gerçekleştirilirken, anında ve çoklu müdahaleyle 56 terörist etkisiz hale getirildi. Böylece 1 Ocak 2023 itibarıyla gerçekleştirilen taciz ve saldırıların sayısı 577’ye, etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 1.661’e ulaştı.”Şu şekilde konuştu:

Yasadışı geçiş yapmaya çalışırken yakalananların sayısı 498’e ulaştı

Aktürk, sınır hattının cumhuriyet tarihinin en sert ve aktif tedbirleriyle korunduğuna dikkat çekti. “Geçen hafta sınırlarımızı yasa dışı geçmeye çalışan 191 kişi yakalandı. Yakalananlardan 8’i FETÖ’cü, 3’ü PKK/YPG’li, 4’ü DEAŞ’lı. 6 bin 430 kişinin sınırı geçmesi engellendi. Böylece 2024 yılı başından bu yana yasa dışı yollardan sınırlarımızı geçmeye çalışırken yakalananların sayısı 498’e çıktı. “Sınırı geçmeden engellenen kişi sayısı 15 bin 153 oldu.”sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu