Haber

Pendik’te otel yangınıyla ilgili 6 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Pendik’te ruhsatsız otelde çıkan ve 3 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin yaralandığı yangınla ilgili olarak adliyeye sevk edilen 6 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüpheli Cihan S. “İhmal olduğunu düşünmüyorum. Suçu kabul etmiyorum” dedi.

T.Ü., İ.D. ve FY hayatını kaybederken 3 kişi de yaralandı. Yangınla ilgili yürütülen soruşturmada şirket ortağı Cihan Ş. ile diğer zanlılar Hatip Ş., Murat Ş., Serkan Ş., Yakup T. ve Ayşe A. gözaltına alındı. “Tasarrufla ölüme sebebiyet verme” ve “mührü bozma” kabahatlerinden adliyeye sevk edilen zanlılar, savcılıkta söz verdi.

“İhmal edildiğini düşünmüyorum”

Şirket ortağı Cihan Ş. Kendi ifadesiyle, “Yangınla hiçbir ilgim yok. Cezaevindeyken tüm yetkilerimi Murat kardeşime devrettim. Cezaevinden çıktıktan sonra psikolojik sorunlarımdan dolayı bu işlerle baş edemedim. Yangın anında olay yerinde değildim. Herhangi bir ihmal olduğunu düşünmüyorum. Suçlamayı kabul etmiyorum.”

Murat S. ise, “Ayşe A. o gece görevli oteldeydi. Yangının elektrikli sobadan çıkmış olabileceğini söyledi. Benim ihmalim veya hatam olduğunu düşünmüyorum. “

Tutuklanma talebiyle hakim karşısına çıkan zanlılar serbest bırakıldı

Savcının sözlerinin ardından Cihan Ş. ve Murat S. tutuklanma talebiyle, Ayşe A., Hatip Ş., Serkan Ş. ve Yakup T., adli kontrol şartıyla sulh ceza hakimliğine sevk edildi. 6 zanlıdan biri olan Cihan Ş. hakim karşısına çıktı. ve Murat S. yatılı tutuklu yurt dışına çıkma yasağıyla serbest bırakılırken, diğer 4 zanlı da Pazartesi ve Cuma günleri karakolda imza denilen kontrol kuralıyla serbest bırakıldı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu