Haber

Rusya Savunma Bakanlığı: Dnepropetrovsk bölgesinde bir İHA onarım merkezi imha edildi

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, bugün düzenlediği basın toplantısında Rusya’nın Ukrayna’da gerçekleştirdiği özel askeri harekata ilişkin son gelişmeleri aktardı.

“Dnepropetrovsk bölgesindeki Mogilevka yerleşimi yakınlarında Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine ait insansız hava araçları için bir eğitim merkezi ile bir depolama, bakım ve onarım merkezi imha edildi”Konaşenkov, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri 100. Bölgesel Savunma Tugayı komuta merkezinin Donetsk Halk Cumhuriyeti’ndeki (DHC) Yampol yerleşimi yakınlarında vurulduğunu da belirtti.

Rus komutan, son gün 108 bölgede Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine ait 102 topçu birliğinin insan gücü ve teçhizatının atış mevzilerinde Rus ordusuna ait taktik uçak, füze ve topçu kuvvetlerinin vurulduğunu bildirdi.

‘Ukrayna ordusunun çok yönlü 11 saldırısı püskürtüldü’

Tümgeneral Konaşenkov, Rus askerlerinin son gün içinde Ukrayna ordusunun Donetsk, Krasny Liman, Güney Donetsk ve Zaporozhye istikametlerindeki 11 saldırısını püskürttüğünü belirtti.

Düşmanın 3 bölgede 7 saldırısının, Güney Askeri Küme’nin Donetsk istikametindeki hareketleri, hava ve topçu kuvvetlerinin ateşi ile başarılı bir şekilde püskürtüldüğünü söyleyen Konaşenkov, “Düşmanın verdiği kayıplar bir arada. 190 asker, iki zırhlı muharebe aracı, dört araba, iki ABD yapımı M777 topçu sistemi, Msta-B ve D-20 obüsleri var.”

Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin Uspenovks bölgesine yönelik bir saldırısının Güney Donetsk ve Zaporozhye yönlerinde püskürtüldüğünü ve dört yerleşim yerinde konuşlu insan gücü ve teçhizatın vurulduğunu bildiren Konaşenkov, Ukrayna’nın bir sabotaj ve keşif kümesinin faaliyetlerine vurgu yaptı. Zaporozhye bölgesi sonlandırıldı.

“Düşmanın bu yönlerde bir günde kayıpları yaklaşık 250 asker, bir tank, üç zırhlı savaş aracı, dört araba ve ayrıca Msta-B ve D-20 obüsleri oldu.”Konaşenkov, Krasny Limanı tarafında Luhansk Halk Cumhuriyeti’nde (LHC) düşmanın üç saldırısının Merkez Askeri Küme birliklerinin eylemleri, havadan ateş açma ve topçu kuvvetleriyle püskürtüldüğünü söyledi.

Rus komutanı, Bir günde 140’a yakın Ukrayna askeri, iki zırhlı muharebe aracı, üç otomobil ve ayrıca bir D-30 obüsü imha edildi.”sözlerini kullandı.

haber-ilic.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu