Haber

Silah sesleri sustu: Düğün holiganlarına karşı nöbet tutuyorlar

Silah sesleri sustu: Düğün holiganlarına karşı nöbet tutuyorlar

KIRIKKALE – Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü, maganda mermisi nedeniyle meydana gelebilecek ölüm ve yaralanmaları önlemek amacıyla düğünlere polis ve bekçi görevlendirdi. Silahla gelişigüzel ateş edilmemesi konusunda da vatandaşlar bilgilendirildi.

Kırıkkale Valiliği koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlüğü, düğün holiganlarının havaya ateş açmasını önlemek için “silah sesi, nefessiz kalma” mottosuyla uygulama başlattı. Düğünlerde kurşunla meydana gelebilecek ölüm ve yaralanmaları önlemek için kolluk kuvvetleri görev yapıyor. Polis, düğün ve kutlama organizasyonlarında vatandaşlara silahla gelişigüzel ateş edilmemesi uyarısında bulunuyor. Kent merkezindeki cadde ve bulvarlara bilgilendirici afiş ve broşürler asıldı.

Düğünlerde canların yanmaması, silahların savrulmaması gerektiğini belirten damat Berat Yeşilurt, “Öncelikle sayın valimize ve emniyetimize teşekkür ediyorum. Tabii ki bizim düğünlerimiz de can kaybı olmasın, silahlar atılmasın. Emniyet her zaman başımızın tacıdır. Emniyet teşkilatı bizi hiç yalnız bırakmaz. Kimseyi korkutmayalım, çocuklarımızı başımızın tacı yapalım. Bu yüzden herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Gelin Sibel Narin Yeşilyurt, müzik sesinin silah sesinden daha hoş olduğunu belirterek, “Hiçbir canlı kaybolmasın. Tekrar ediyorum, müzik sesi gerçekten silah sesinden daha güzel. Kimseye hiçbir şekilde zarar gelmesin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu