Teknoloji

Vergisiz telefonda son dakika düzenlemesi: Doğrudan destek verilecek

Haber7 /Fuat Öner

“Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Sağlanması Hakkında Karar” 1 Kasım 2023 (bugün) itibarıyla uygulanmaya başlandı.

Açıköğretim öğrencileri hariç, satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşını doldurmamış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her yükseköğretim öğrencisine bir defaya mahsus teknolojik cihaz desteği ve bir yıllık internet desteği sağlanacaktır. . Her öğrencinin yalnızca bir kez kullanabileceği teknolojik cihaz desteğinin toplam maliyeti en fazla 5.500 TL olacak.

VERGİ İADE YERİNE DOĞRUDAN DESTEK

Haber7, öğrencilere 5.500 TL ek desteğin nasıl verileceği hakkında bilgi aldı. Daha önce, ürün satın alındıktan sonra vergi beyannamesinde esas fiyatın yapılması bekleniyordu.

TEKNOLOJİK CİHAZ EKLEMESİ GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINDA OLACAK

Ancak Haber7’nin cihaz güçlendirme çalışmalarını yürüten bakanlıklara ilişkin kaynaklarından edindiği bilgiye göre, son dakika değişikliğive öğrencilerin yalnızca bir kez yararlanabileceği vergisiz cihaz desteği. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sağlanacaktır.

Bakanlık, satın alınan vergisiz cihazlar için belirlenen 5.500 TL tutarında doğrudan destek sağlayacak.

Bakanlık yetkilileri ayrıca 5.500 TL’lik takviyeye ilişkin güzergah ve esaslara ilişkin detayların en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.

hamamozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu