Haber

Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

YİNE Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 747 belediyede partisinin adaylarını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Altınöz, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Suat Kılıç ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Cemal Arıkan cumhurbaşkanı adayı oldu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ankara Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programda belediye başkan adaylarını ve seçim beyanını açıkladı. Erbakan, seçim beyannamelerinde ‘ahlaklı belediyecilik’ vurgusunun yer aldığını belirtti. Erbakan, “1989 yerel seçimlerinde elde ettiğimiz başarılar, 1994 yılında bu ülkenin en büyük şehirlerini yönetmemizi sağladı. Bu yönetime başlamak, milletimizin sosyal belediyeciliği ve efsane hizmetlerimizi tanımasını sağladı. Bu hizmet anlayışımız ve yerel yönetimlerdeki başarılarımız” dedi. 54’üncü hükümetin kuruluşunun yolunu hazırladı.” “Milli Görüş’ü iktidara getirdi. 54’üncü Hükümet, Cumhuriyet tarihine altın harflerle yazılan, Cumhuriyet tarihinin en başarılı hükümeti olarak tarihe geçti” dedi.

Milletin birbirinden farklı görünen ancak uygulamada aynı olan üç belediyecilik anlayışına mahkûm edilmek istendiğini vurgulayan Erbakan, bunların karcı belediyecilik, heykeltıraş belediyecilik ve örgütleyici belediyecilik olduğunu belirtti. Fatih Erbakan, “Bu 3 tip belediyecilik yönetimdeki ahlak eksikliğinin sonucudur. Milletimiz yıllardır tercih yaparken iyiyi bulmak yerine kötünün iyisini seçmek zorunda kalmıştır. Yıllardır Türkiye’yi yönetmek ve siyaset yapmak milletimize yeni ve temiz bir belediyecilik anlayışını armağan etmiştir.” “Başaramadı” dedi.

‘BELEDİYELERDEKİ BAŞARI İKTİDARA GİDEN YOLU AÇACAK’

Yeniden Refah Partisi’nin 31 Mart seçimlerindeki başarısının yepyeni bir sayfa açacağını belirten Erbakan, “31 Mart seçimlerindeki zaferimiz ve belediyelerde sağlayacağımız başarı ve hizmetler, yeni bir sayfa açacaktır. Milletimizin ve tüm İslam’ın önünü açacak olan Yeniden Refah Partisi’nin 2028 yılında iktidara gelmesi, dünyanın kurtuluşuna vesile olacaktır. İnşallah tarihimizden aldığımız güçle, milletimizden aldığımız destekle 85 milyon insanımızın özlemini duyduğu ve hak ettiği ahlaklı ve adil yönetimi hayata geçireceğiz” dedi.

Daha sonra İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 25 büyükşehir belediyesi, 45 il, 556 ilçe ve 121 belde olmak üzere toplam 747 belediyenin adayları açıklandı. Fatih Erbakan, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının Lider Yardımcısı Suat Kılıç ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının ise Cemal Arıkan olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu