Haber

Abdullah Gül, Mustafa Kemal Atatürk’ü tek cümleyle andı! Herkes paylaşımındaki detaya odaklandı

Cumhurbaşkanlığı yaptığı periyotta ulusal bayramlar için verilen resepsiyonlara ve 10 Kasım merasimlerine rahatsızlığını münasebet göstererek katılmayan Abdullah Gül, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84. yıldönümü nedeniyle sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

ANMA MESAJI PAYLAŞTI

Gül yaptığı paylaşımda “Vefatının 84. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hürmet ve rahmetle anıyorum.” sözlerine yer verdi. Paylaşımın yoruma kapatılması ise dikkatlerden kaçmadı.

İşte Abdullah Gül’ün 10 Kasım paylaşımı;

RESMİ BAYRAMLARA KATILMADIĞI SAVLARINA CEVAP VERMİŞTİ

2007-2014 yılları ortasında cumhurbaşkanlığı misyonunu üstlenen Abdullah Gül, bu süreç içerisinde ulusal bayramlara hasta olduğu için katılmadığı tezlerine cevap vermişti. 7 yıllık vazife müddeti boyunca bilhassa 30 Ağustos Zafer Bayramı merasimlerine katılmadığı öne sürülen Gül, geçtiğimiz 30 Ağustos’ta “Hakkımda süregelen insafsız bir yalana cevabımdır.” notuyla bir görüntü paylaşmıştı.

“BÜTÜN MİLLİ BAYRAMLARA KATILDIM”

Gül, konuşmasında şunları söylemişti: “Yarın 30 Ağustos, çok şükür hasta falan değilim. Lakin palavra söylemek ve ön yargılı davranmak büyük bir hastalık… Ayrıyeten kasıtlı olarak palavra söylemek ise ahlaki bir sorun. Benim Cumhurbaşkanı olduğum periyotlarda ulusal bayramlara katılmadığımı, Anıtkabir ziyaretlerini yapmadığımı kimileri anlattı. Bunları yalanlamayı zül kabul ettim ancak ne vakit ki hiç ummadığım bireyler de buna inanmaya başladılar bu türlü bir açıklamaya mecbur kaldım. Öncelikle şunu hatırlatmak isterim; Cumhurbaşkanı olduğum müddet içerisinde katılmam gereken bütün ulusal bayramlara katıldım ve gurur duydum.

“KUTLAMALARI ÇANKAYA’YA ALDIRDIM”

Onların en âlâ formda kutlanmalarını sağladım. Benden evvel 30 Ağustos bayramlarının resepsiyonları ordu konutlarında yapılırdı. Cumhurbaşkanı olduğumda Çankaya’ya aldırdım, orada görkemli bir şekilde kutlanmalarını sağladım. Anıtkabir ziyaretlerini yapmamam ise söz konusu değildir. Hatta bazen ziyaretlerle ilgili problemler gördüğümde hep müdahaleci oldum. 7 yıllık cumhurbaşkanlığım dönemimde 1 kez Kırgızistan seyahatimdeki rahatsızlığım sebebiyle merasime katılamadım.

“İÇ KULAK KANAMASI GEÇİRDİM”

Kırgızistan’daki Türk Kurulu Zirvesi’ne gidiyordum, o günlerde Gaziantep’te teröristlerin şehit ettiği 10 askerimiz vardı. Onları gerimde bırakıp gitmek istemedim, onların cenaze merasimlerine katıldım. Yaralıları hastanede tek tek ziyaret ettim, sonra da seyahatimi yaptım. Hekimler seyahat yapmamam için esasen ihtarda bulunmuşlardı. Bu seyahatte bir iç kulak kanaması geçirdim. Dönünce hastanede 1 hafta yatmak zorunda kaldım. Bu türlü bir insani sıkıntıyı bile bilerek aleyhimde propaganda yapanları sizlere havale ediyorum. Bu vesileyle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum ve şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu